Przemysław Marcinowski

przemysław marcinowski Współzałożyciel i członek Polish Academy of Esthetic Dentistry oraz aktywny członek w AES (American Equilibration Society)
i EAO (EurAsian Assotiation of Orthodontists). Absolwent Akademii Medycznej w Poznaniu (1991) oraz prestiżowej Dawson Academy w USA na Florydzie (2008). Po ukończeniu studiów, w 1991 otworzył własny gabinet stomatologiczny, jednocześnie praktykując w państwowej przychodni protetyki stomatologicznej. Swoją przygodę z protetyką rozpoczął w laboratorium dentystycznym ojca. Szkolna wiedza z zakresu techniki dentystycznej oraz zdobyte doświadczenie w pracowni ojca pozwoliły mu na samodzielne wykonywanie prac protetycznych dla swoich pacjentów przez kilka kolejnych lat. W roku 1993 uzyskał tytuł specjalisty stomatologii ogólnej.

W trakcie swojej edukacji zdobył niezwykle ważną, a niestety wciąż mało znaną w Polsce, wiedzę na temat okluzji, w szczególności roli stawu skroniowo-żuchwowego w diagnozowaniu i leczeniu problemów zgryzu, co w rezultacie decyduje o długoterminowym sukcesie leczenia. Dr Marcinowski specjalizuje się w chorobie okluzyjnej, chorobie polegającej na mimowolnym zaciskaniu i zgrzytaniu zębami (bruksizmie), leczeniu ortodontycznym nowoczesnymi aparatami Clear Aligner oraz zakładaniu licówek.

Prowadzi najbardziej wszechstronne kursy z okluzji, poruszające całe spektrum i wszystkie aspekty wiedzy również w odniesieniu do ogólnej kondycji pacjenta. W swoich materiałach dydaktycznych nie skupia się na jednej teorii, ale odnosi się do wszystkich teorii okluzji. Na podstawie zdobytej wiedzy i doświadczenia opracował własne procedury postępowania w protetyce stomatologicznej. W ten sposób powstał również protokół, dzięki któremu dentysta jest w stanie bardziej wszechstronnie diagnozować i leczyć pacjenta.

W 1996 roku uczestniczył w pierwszym szkoleniu z zakresu implantologii stomatologicznej w ITI Straumann w Szwajcarii. Od tego momentu był uczestnikiem kilkudziesięciu kursów i szkoleń z zakresu protetyki i innych dziedzin stomatologii, głównie za granicą.